Technology

Fantastyczne emocje a także fantastyczny triumf Maxa Verstappena w Kanadzie!Szósty triumf zawodnika z Holandii w obecnym sezonie F1!

15.06.2022, 12:43 0 komentarzy
Fantastyczne emocje a także fantastyczny triumf Maxa Verstappena w Kanadzie!Szósty triumf zawodnika z Holandii w obecnym sezonie F1!

Trwający aktualnie sezon Formuły 1 przepełniony jest wspaniałymi emocjami i to nie podlega wątpliwości. Kibice motosportu myśleli, iż największym faworytem do mistrzowskiego tytułu Formuły 1 kierowców po dwóch pierwszych rundach jest Charles Leclerc z Ferrari. Dużo wskazywało na to, iż to właśnie włoska ekipa wypracowała najwybitniejszy bolid na ten sezon, gdyż Ferrari po starcie sezonu 2022 wyglądało bardzo dobrze. Do formy jednak doszedł w porę mistrz Formuły 1 z poprzedniego sezonu, który zaczął wygrywać wyścig za wyścigiem. Monakijski kierowca miał co prawda naprawdę dużą przewagę w tabeli kierowców, jednak obecny mistrz świata zdołał odrobić to w parę wyścigów. Według sporej grupy fanów motosportu trwający obecnie sezon Formuły 1 jest znacznie bardziej interesujący niż poprzednie, ponieważ w rywalizacji o mistrzostwo świata liczy się więcej niż 2 zawodników. W rywalizacji o mistrzostwo Formuły 1 liczy się również Sergio Perez, a więc kierowca RB Racing.

Należy zaznaczyć to, że doszło do paru zaskakujących rozstrzygnięć w trakcie sesji kwalifikacyjnej. Kibiców wyścigów bez wątpienia naprawdę mocno zdziwić mogło to, iż z drugiego pola będzie startować Alonso. Drużyna Alpine Renault i Alonso opracowali fenomenalną strategię na kwalifikacyjną sesję, która dała im bardzo dobry wynik. Aktualny mistrz świata F1 był kompletnie poza zasięgiem pozostałych kierowców i startował z miejsca numer jeden. Leclerc ze względu na karę przesunięcia o dziesięć miejsc startowych spowodowaną zmianą napędowej jednostki nie był w stanie ścigać się podczas weekendu z Maxem Verstappenem. Pragnienie na miejsce numer 1 jednak jego rówieśnik z drużyny Scuderria Ferrari, a dokładnie meksykanin Sainz JR. Na koniec wyścigu wyjechał na tor safety car, który zniwelował różnice czasowe między zawodnikami. Po restarcie ścigania meksykanin Carlos Sainz JR mógł zaatakować pierwsze miejsce, lecz aktualny mistrz świata F1 bronił się skutecznie. Ostatecznie to właśnie holenderski kierowca ukończył wyścig na pierwszym miejscu, a meksykanin Carlos Sainz przekroczył metę na drugiej pozycji. Na trzecim stopniu podium wyścig zakończył Hamilton. Z pewnością wyścig o Grand Prix Kanady był niesamowicie emocjonujący i fani wyścigów zapamiętaj go długi czas.

Zostaw komentarz