Technology

Dwa gole Iviego Lopeza i wygrana wicemistrza Ekstraklasy w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji!

07.08.2022, 16:41 0 komentarzy
Dwa gole Iviego Lopeza i wygrana wicemistrza Ekstraklasy w pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji!

Fani piłki z Polski są przyzwyczajeni do tego, że polskie zespoły piłkarskie nie osiągają triumfów w rozgrywkach europejskich. Najlepszym tego przykładem jest przykładowo to, że najbardziej widowiskowym osiągnięciem ostatniej dekady jest to, iż w 2016 roku Legia zakwalifikowała się do zmagań grupowych Champions League. Oczywiście nie dało się wówczas zapewnić sobie awansu do fazy pucharowej, jednakże przygoda mistrza PKO Ekstraklasy z Champions League w tamtym sezonie była naprawdę emocjonująca. Na pewno epizodu z Pucharem Europy zespołu Lecha z Poznania, który wywalczył mistrzostwo polskiej Ekstraklasy w poprzednim sezonie nie da się tak określić. Ekipa poznańskiego Lecha została wyeliminowana z rywalizacji o Puchar Europy już w pierwszej rundzie eliminacji. I właśnie dlatego musi rozgrywać spotkania w najniższym poziomie rozgrywek klubowych a konkretnie Lidze Konferencji Europy.

Nie można zaprzeczyć temu, że kibice piłki nożnej w naszym kraju pokładają naprawdę duże oczekiwania w ekipie Rakowa z Częstochowy. Od pierwszego spotkania zmagań eliminacyjnych drużyna trenowana przez szkoleniowca Papszuna prezentuje się naprawdę dobrze. Gra wicemistrza Ekstraklasy prezentuje się przyjemnie dla oka i można zobaczyć, iż został tam wdrożony konkretny pomysł. Warto też w tym przypadku pochwalić zarząd tego klubu, który doskonale dogaduje się z Papszunem. Dzięki temu w Częstochowie utworzony został zespół, który jest w stanie walczyć o sukcesy w europejskich rozgrywkach. Kibice futbolowi w Polsce nie bez powodu oczekują, że wicemistrz naszego kraju da radę się zakwalifikować do Ligi Konferencji Europy, ale też zdobędzie mistrzostwo. W zeszłym sezonie ten cel był niesamowicie blisko, ale w ostatnich kolejkach zabrakło już drużynie wicemistrza polskich rozgrywek sił. W ostatni czwartek drużyna Rakowa rozgrywała spotkanie ze Spartakiem Trnawa. Duże grono piłkarskich ekspertów twierdziło, że wicemistrz polskiej Ekstraklasy powinien bez większego problemu poradzić sobie z przeciwnikiem. Ostatecznie po dwóch golach Lopeza wicemistrz Polski wygrał rezultatem dwa do zera. Ten triumf w dużym stopniu przybliżył ich do zakwalifikowania się do decydującej rudny eliminacji Ligi Konferencji.

Zostaw komentarz