W tym roku dzień premiery najnowszej konsoli PS5

21.09.2020, 08:42 0 komentarzy
W tym roku dzień premiery najnowszej konsoli PS5

Już w 2019 roku zadeklarowano, iż w roku bieżącym Sony okaże nam swoje najmłodsze dzieło, to jest PlayStation5. Na chwilę obecną wśród graczy dalej rozchwytywana jest poprzednia wersja konsoli i nie wygląda na to, by zainteresowanie nią miało osłabnąć. Aczkolwiek Sony zdecydowało się na wytworzenie konsoli nowej generacji, a fani z niecierpliwością czekają.

Nowe rozwiązania technologii w konsoli PlayStation5

Japońska firma Sony już nie raz udowodniła, iż jest pionierem na rynku i może zaskoczyć swoich klientów. Konsola PS4 zawiesiła naprawdę wysoką poprzeczkę konkurentom - wszystko dzięki totalnie nowej jakości, której poprzednio nie zaoferowała żadna inna marka. Grafika, wysoce wyczulone pady, gierki nowszej generacji - gracze bez cienia wątpliwości docenili tego typu wspomniane elementy i dzięki temu aktualnie PlayStation4 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii.

Niestety premiera PlayStation4 nie była pozbawiona kłopotów na starcie premiery - marka Sony miała zamiar przeskoczyć różnego rodzaju technologiczne granice (co faktycznie udało im się), aczkolwiek premiera i wcześniejsze pokazy PlayStation4 stworzyły mieszane uczucia. Klientom, którzy byli zaprzyjaźnieni z rewolucyjną konsolą PS3, nie do końca odpowiadały przykładowo kontrolery, które na początku wydawały się naprawdę nieforemne. Definitywnie pady przybrały zasadniczo inny kształt, jednak kłopotem był pierwszy model konsoli PlayStation4. Konsola miała kłopot z nadmiernym przegrzewaniem się, urządzenie potrafiło również samodzielnie resetować się.

Jednakże po czasie oraz aktualizacjach wrzucanych na bieżąco, wyszło na jaw, że jednak Sony idzie w pożądanym kierunku, a sama konsola do gier posiada łatkę szlagierowej. Jednak nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które wiele klientów naprawdę sentymentalnie wspomina.

PS5 - hit czy kit?

Na pewno każdy gracz oraz pasjonat technologicznych świeżynek ze zniecierpliwieniem oczekuje ukazania się najświeższej konsoli do gier. Firma Sony potwierdziła, że gry poznane na PS4 ruszą na najnowszej konsoli (ale nie będzie to działało w drugą stronę, co wielu graczom się nie podoba). Mamy na tę chwilę pierwsze teorie o problemach z przedpremierowymi zamówieniami - mówi się, że japońska firma nie może się wyrobić z produkcją, jednakże nie wiadomo, czy nie są to tylko fałszywe hejty. W necie pojawiają się kolejne wieści również o tym, że PS5 ma teoretycznie problem z rozdzielczością 4k. Jednakże i w tym przypadku nie jest pewne, co jest prawdziwe. Wszystkiego dowiemy się w chwili premiery, tj. 19 listopada roku 2020.

Tagi:

Zostaw komentarz